Poznawanie historii i zabawa w jednym

Data publikacji: 02.05.2020 16:33
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. ompio.pl

Jak z dzieckiem zrobić flagę oraz godło Polski, albo jak rozmawiać z naszą pociechą o Konstytucji 3 Maja? Niezbędne pomoce i wskazówki rodzice znajdą na stronie internetowej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Magdalena Lang-Trela przewodnik i edukator z OMPIO zachęca, by dziś rodzice razem z dziećmi wspólnie wykonali flagę z papieru. Potrzebne są dwie prostokątne kartki papieru: biała i czerwona, o takich samych wymiarach.

- Jeżeli nie mamy, wystarczy nam tylko biała, wtedy mamy dodatkową aktywność, bo trzeba część kartki pomalować na czerwono. Można to zrobić pędzelkiem, ale można również paluszkami, czy też cała rodzina może poodbijać swoje dłonie i tak wspólnie zabarwić tą czerwoną część - wyjaśnia.

Potrzebne są także klej oraz patyczek, do którego flaga zostanie przyczepiona.

OMPIO zachęca też do samodzielnego wykonania godła Polski. Na stronie instytucji można znaleźć gotowy wzór, który można pobrać, wydrukować i pomalować, albo wykleić.
Magdalena Lang-Trela zaprasza, by pokazać efekt pracy.

- Zachęcamy wszystkie dzieci, oczywiście za zgodą rodziców, kiedy wykonacie swoje flagi, godła, przysyłajcie swoje zdjęcia do nas, albo wstawiajcie ja na facebooku OMPIO. Pochwalicie się, jak obchodzicie święto polskiej flagi, jak wam się udały prace - mówi edukator.

Dla rodziców i dzieci przygotowano też zabawy przybliżające najmłodszym wiedzę na temat Konstytucji 3 Maja.

Tagi do tego wpisu
Reklama