RADIO OPOLE. W Miejscu Odrzańskim urodził się pierwszy chłopczyk od 10 lat!

Data publikacji: 04.05.2020 12:24
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Opole
Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Bartosz przyszedł na świat w sobotę, 2 maja o 17:40. To pierwszy chłopczyk od ponad dekady wśród mieszkańców Miejsca Odrzańskiego, wioski w gminie Cisek. Do tej pory rodziły się tam same dziewczynki.

Na razie mama i dziecko przebywają w szpitalu i nabierają sił, ale władze gminy już zapowiadają, że gdy rodzina będzie w domu, a warunki epidemii na to pozwolą, to odwiedzą malucha, dla którego przygotowują drobne prezenty.

- Zawsze narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie, ale pierwszy chłopczyk od 10 lat to podwójne święto – mówi Rajmund Frischko, wójt gminy Cisek. - Będziemy na pewno z niecierpliwością obserwować, czy będą się rodziły dziewczynki, czy jednak chłopcy. Zobaczymy. Ja myślę, że jeżeli dzieci będą zdrowe, silne, to się będziemy cieszyć niezależnie od tego, czy to będzie chłopczyk, czy dziewczynka.

Nie wiadomo dlaczego w ostatnich latach w Miejscu Odrzańskim rodziły się tylko dziewczynki. Ten fenomen zainteresował nie tylko naukowców, ale i media z całego świata, które niedawno tłumnie odwiedzały wioskę.
 
 
 
 
adv adv
Wiadomości
Reklama