Patryk Jaki wspiera świętokrzyskie szpitale w walce z koronawirusem [LISTA SZPITALI]

Data publikacji: 04.05.2020 17:28
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu: Patryk Jaki - europoseł PiS

Na zdjęciu: Patryk Jaki - europoseł PiS
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 2,5 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości trafi do świętokrzyskich szpitali oraz placówek służby zdrowia na walkę z koronawirusem.

Dofinansowane zostaną między innymi placówki z: Kielc, powiatu Kkeleckiego, Końskich i powiatu koneckiego, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wsparcie zostało udzielone na wniosek Patryka Jakiego europosła Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu.

- Jeszcze raz dziękuję całemu personelowi medycznemu: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, salowym, sekretarkom medycznym oraz personelowi technicznemu i porządkowemu szpitali za ciężką pracę jaką wykonują każdego dnia. Bardzo się cieszę, że mogłem dołożyć kolejną cegiełkę w walce z koronawirusem - powiedział Patryk Jaki.

Największe wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie prawie 300 tys. zł trafi do Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Dzięki pieniądzom, zakupione zostanie m.in. po tysiąc sztuk fartuchów barierowych, rękawiczek chirurgicznych, maseczek z filtrami i ochraniaczy na buty. Podobne wsparcie otrzymają także Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny w Końskich czy Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy.

To nie pierwsze wsparcie dla świętokrzyskich Szpitali ze strony Patryka Jakiego. Na początku kwietnia, dzięki staraniom europosła PiS do Szpitala Powiatowego w Starachowicach trafiło prawie 200 tys. zł, przyznanych przez Ministerstwo Klimatu.

PEŁNA LISTA ŚRODKÓW DLA ŚWIĘTOKRZYSKICH SZPITALI

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama