W Kielcach pojawiły się „maseczkomaty”

Data publikacji: 13.05.2020 18:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Zdrowie
13.05.2020. Kielce. Maseczkomat

13.05.2020. Kielce. Maseczkomat
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

8 urządzeń tzw. „maseczkomatów” stanęło w Kielcach. Znajdują się m.in. na rogach ulic Warszawskiej i Pocieszka oraz Zagórskiej i Szymanowskiego. Można w nich zakupić maseczki, rękawiczki oraz żele do dezynfekcji.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest kielczanin Sylwester Bakalarz.

- Automaty zostały ustawione w miejscach, obok których przechodzi duża liczba osób. Zależy nam na tym, aby kielczanie nie musieli wchodzić do sklepów po zakup maseczek czy rękawiczek i żeby mogli to zrobić bez kontaktu ze sprzedawcą - informuje. - Idea narodziła się w kwietniu. Stałem przed sklepem, gdzie była duża kolejka - 25-30 osób. Pomyślałem, że dobrze gdyby przed marketami były ustawione automaty, w których mieszkańcy mogliby nabyć niezbędne produkty 24 godziny na dobę, bez kontaktu ze sprzedawcą - dodaje. 

Sylwester Bakalarz informuje, że jest zainteresowanie produktami z automatów.

- Dlatego wpadliśmy na kolejny pomysł, aby umożliwić klientom płatności elektroniczne. Będziemy sukcesywnie to wprowadzać - mówi.

Produkty, które znajdują się w automatach posiadają wszystkie niezbędne atesty. Większość została wyprodukowana w Polsce. Jednorazowa maseczka kosztuje 4 zł, żel do dezynfekcji 30 ml - 6 zł, rękawiczki jednorazowe 2 zł, a wielokrotnego użytku 15 zł.

Wkrótce w Kielcach powinny pojawić się kolejne automaty.

Tagi do tego wpisu
Reklama