Boisko z poślizgiem. Budowa po interwencji urzędu miasta

Data publikacji: 14.05.2020 12:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.05.2020. Starachowice. Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach

14.05.2020. Starachowice. Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach
Fot. UM Starachowice

Dłużej niż planowano potrwają prace przy budowie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starachowicach. Kompleks miał być oddany do użytku w czerwcu, ale firma wykonująca prace weszła na teren budowy z dużym opóźnieniem po interwencji urzędu miasta. W tym momencie prace, które miały być w pełni, dopiero się zaczynają.

W planie jest wybudowanie boisk do gry w piłkę nożną, siatkową, koszykówkę oraz w tenisa. Powstanie także bieżnia, skocznia w dal i rzutnia kulą - informuje prezydent Starachowic Marek Materek. Inwestycja realizowana przy szkole zakłada także wyposażenie laboratorium językowego i doposażenie dwóch pracowni - przyrodniczej i matematycznej.

- To jest ostatni kompleks zewnętrzny, który budujemy przy naszych szkołach podstawowych. Ma służyć nie tylko uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego, ale także mieszkańcom osiedla Michałów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Agnieszka Samsonowska informuje, że powstający obiekt jest szczególnie ważny dla uczniów, ponieważ do tej pory szkoła nie posiadała żadnej infrastruktury sportowej.

- Szkolna sala gimnastyczna, nie jest obiektem pełnowymiarowym. Kompleks będzie służył uczniom i mieszkańcom oraz a nauczyciele będą pracowali w lepszych warunkach.

Te oczekiwania miały zostać spełniona jeszcze w czerwcu, ale nie uda się dotrzymać terminu z winy wykonawcy. Według nowego planu boiska mają być dostępne do końca roku.

Koszt realizacji całego projektu to prawie 780 tys. zł, 500 tys. zł stanowi dofinansowanie z RPO.

Reklama