W Ostrowcu sztuka wyszła do parku

Data publikacji: 18.05.2020 18:43
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Kultura
18.05.2020. Ostrowiec Św. Wystawa fotografii Fotoklubu MCK w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego

18.05.2020. Ostrowiec Św. Wystawa fotografii Fotoklubu MCK w Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

„2 metry od sztuki” - wystawa plenerowa fotografii pod takim tytułem pojawiła się w ostrowieckim Parku Miejskim im. Józefa Piłsudskiego. Kilkadziesiąt prac przygotowali członkowie Fotoklubu Miejskiego Centrum Kultury, oglądać je można w okolicy amfiteatru.

Prezes Fotoklubu MCK Mirosław Radomski mówi, że w czasie kwarantanny kultura nie zamarła i rozwija się. Twórcy muszą istnieć i docierają do publiczności. Każdy artysta szuka nowych rozwiązań w trudnym czasie pandemii, podobnie fotograficy. Łagodzenie obostrzeń sprzyja wyjściu sztuki do widza, bo bez niego nie ma ona sensu - dodaje.

- Dwa metry od sztuki, czyli nawiązujemy do tej odległości uznanej jako bezpieczna w kontaktach. Jeżeli widz będzie oglądał dwa zdjęcia, to następne zdjęcia są w odległości 2 metrów - tłumaczy Mirosław Radomski.

W akcję włączyło się kilkunastu członków Fotoklubu. Przygotowano około 30 fotografii, które przedstawiają różne tematy i wykonane zostały za pomocą różnych technik, m.in. otworkowej.

Stanisław Dulny, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczpospolitej, w czasie kwarantanny dokumentował życie na ulicach Ostrowca Św.

- Dokumentowałem ulice w okresie pandemii. Pokazałem takie scenki ludzi w maseczkach, dzieci. To kawałek dzisiejszych czasów i historii, bo za jakiś czas będziemy patrzeć na to innym okiem - mówi Stanisław Dulny.

Stanisław Dulny uważa, że tego typu zdjęcia warto wykonywać, ponieważ za kilkadziesiąt lat będą materiałem historycznym.

Plenerowa wystawa ostrowieckich fotografików będzie dostępna przez około miesiąc.

Reklama