Talant Dujszebajew zadowolony z decyzji Krzysztofa Lijewskiego

Data publikacji: 20.05.2020 14:00
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Talant Dujszebajew, trener PGE Vive Kielce

Na zdjęciu: Talant Dujszebajew, trener PGE Vive Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Talant Dujszebajew jest zadowolony z decyzji Krzysztofa Lijewskiego, który postanowił przyjąć ofertę PGE Vive i od nowego sezonu będzie grającym drugim trenerem w zespole.

- To dobre posunięcie - ocenia szkoleniowiec mistrzów Polski. – Wszyscy chcieliśmy go widzieć w tym miejscu. Oczywiście rozumiemy, że chce jeszcze pograć i będzie miał taką możliwość. Dla mnie nie ma żadnych wątpliwości w tym wyborze. Krzysiek ma mieszkanie w Kielcach. Chce tutaj zostać z rodziną. To naprawdę jest bardzo fajna decyzja z jego strony – cieszy się Talant Dujszebajew.

Krzysztof Lijewski zastąpi na stanowisku II trenera Urosa Zormana, który po wypełnieniu kontraktu powrócił do ojczystej Słowenii.

37-letni prawy rozgrywający przyszedł do Kielc z Rhein Neckar Loewen w 2012 roku. Na koncie, oprócz wielu tytułów mistrza Polski, krajowego pucharu, zwycięstwa w Lidze Mistrzów ma również bogate osiągnięcia reprezentacyjne. Z drużyną seniorską wywalczył srebro i dwa brązowe medale mistrzostw świata, a z kadrą do lat 20 złoto młodzieżowych mistrzostw Europy.

adv adv
Wiadomości
Reklama