Bilard nożny? Warto spróbować!

Data publikacji: 21.05.2020 08:00
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Bilard nożny

Bilard nożny
Fot. Kieleckie Centrum Bilardowe

Bilard nożny cieszy się coraz większą popularnością, a w Polsce zaczął ją zdobywać dzięki staraniom Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego i Kieleckiego Centrum Bilardowego. To właśnie przy Placu Moniuszki postawiono pierwsze boisko/stół o wymiarach 7 na 3,5 metra.

KCK. Mistrzostwa w nożny bilard (10 lipca 2016 r)Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Gra się piłkami pokolorowanymi dokładnie tak, jak bilardowe bile. Zasady gry też wzięte są z tej dyscypliny - wyjaśnia Grzegorz Kędzierski. – Obecne obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa narzucają co prawda ograniczenia co do liczby uczestników meczu, ale i tak rywalizacja przeznaczona i dla najmłodszych, i dla starszych sprawia wiele radości. Grać może każdy, nie ma żadnych ograniczeń. Jest zielona sztuczna murawa, są łuzy, do których trzeba trafić piłką/bilą po kopnięciu nogą najpierw białej piłki/bili, która następnie musi uderzyć w kolorową. Prosto jak bilardzie – zachęca prezesa Stowarzyszenia.

W bilard nożny można już w tym sezonie zagrać w Kieleckim Centrum Bilardowym przy Placu Moniuszki. Więcej o regułach tej dającej dużo radości gry powiemy w dzisiejszych 300 sekundach o sporcie o 12.05.

KCK. Mistrzostwa w nożny bilard (10 lipca 2016 r)Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Podobne wiadomości
Reklama