W Chęcinach „budowa" parku idzie pełną parą

Data publikacji: 20.05.2020 11:09
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.05.2020 Chęciny. Park. Budowa parku miejskiego

19.05.2020 Chęciny. Park. Budowa parku miejskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Park miejski w Chęcinach nabiera kształtów. Zakończyły się już prace ziemne, a rozpoczęło sadzenie roślinności i montaż oświetlenia. Gmina planuje też kolejne prace rewitalizacyjne.

Po szpetnych, opuszczonych budynkach w centrum miasta nie został już żaden ślad.

- Miejsce, w którym powstaje park miejski, zmieniło się w ciągu ostatnich miesięcy nie do poznania – mówi Robert Jaworski, burmistrz Gminy i Miasta Chęciny.

Widać już zarys alejek, którymi będzie można spacerować po parku. Włodarz dodaje, że przemiany powinny cieszyć wszystkich, którzy lubią miasteczko, bo zyskuje ono zupełnie inne oblicze niż do tej pory.

Burmistrz nie ma wątpliwości, że powstający park miejski, stanie się wizytówką Chęcin.

- Ten teren jest dobrze widoczny z Zamku Królewskiego. Obok powstającego parku przebiega ruchliwa droga, a także ścieżki rowerowe, którymi chętnie przemierzają nie tylko mieszkańcy, lecz także turyści – mówi.

Park powstaje w okolicy klasztoru ojców franciszkanów, między osiedlem Północ, a Starym Miastem. W parku pojawią się liczne krzewy, drzewa, ale też wiele dodatkowych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. W jednej ze stref powstanie bardzo duży plac zabaw i skatepark.

Inwestycja zakończy się we wrześniu i jest częścią większego projektu dofinansowanego z funduszy unijnych. Kolejnym etapem będzie rewitalizacja dawnego placu targowego i uliczek w otoczeniu synagogi. Dokumentacja jest już przygotowana, gmina stara się o pozwolenie na budowę.

Ostatni etap rewitalizacji to budowa miejskiej biblioteki. Powstanie ona w budynku dawnego SKR. W tym miejscu zostaną także zagospodarowane przestrzenie dla seniorów. Gmina wystąpiła o pozwolenie na budowę. Inwestycja ma zostać zrealizowana najpóźniej w przyszłym roku.

Reklama