Co dalej z Targami Kielce? Będą kiermasze rowerowe i sportowe

Data publikacji: 20.05.2020 11:48
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Sobotnie targi ogrodnicze

Sobotnie targi ogrodnicze
Fot. Targi Kielce

Targi rolnicze Agrotech i impreza przemysłu drzewnego Las Expo, które pierwotnie miały odbyć się w marcu, a następnie przesunięte zostały na czerwiec odbędą się w listopadzie. Podobnie jak inne czerwcowe wystawy.

Jak poinformował Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne zdecydowano także o całkowitym odwołaniu w tym roku niektórych wydarzeń. Dotyczy to targów AgroTravel i festiwalu tuningu Dub It!.

Prezes Targów przewiduje, że ten rok będzie pierwszym od 20 lat, w którym kielecka przestrzeń targowa odnotuje ujemny wynik finansowy.

Centra targowe i Polska Izba Przemysłu Targowego prowadzą rozmowy z rządem na temat ewentualnego odmrożenia tej gałęzi gospodarki. Pojawiły się też propozycje, w jaki sposób miałby ten proces przebiegać.

- Jedną z propozycji jest rozpoczęcie od imprezy o charakterze konferencyjnym na poziomie krajowym. Proponujemy też, aby od 15 sierpnia odmrozić możliwość organizacji imprez czysto biznesowych, bez udziału zewnętrznych gości, ale o charakterze międzynarodowym - mówi Andrzej Mochoń.

- Jak na razie nie ma w tej sprawie decyzji - dodaje.

Jednocześnie ośrodek zamierza organizować małe imprezy i kiermasze. Tak było w ostatnią sobotę gdy zorganizowano targi ogrodnicze, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających i kupujących.

W planach jest organizacja podobnych imprez o tematyce rowerowej, sportowej, a także dla miłośników staroci.

Reklama