TELEFON INTERWENCYJNY: stacja transformatorowa groźna dla mieszkańców?

Data publikacji: 20.05.2020 15:08
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Szkoła Podstawowa nr 9

Kielce. Szkoła Podstawowa nr 9
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy ul. Chodkiewicza w Kielcach obawiają się powstającej na terenie znajdującej się tam szkoły podstawowej stacji transformatorowej.

Zgłosili swój problem na telefon interwencyjny Radia Kielce. Jak mówią lokatorzy żyjący w sąsiedztwie placówki, stacja może stanowić zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza dzieci.

Igor Ryśkiewicz, lekarz radioterapeuta, który na tej ulicy prowadzi prywatną praktykę obawia się, że fale emitowane przez stację mogą wpłynąć na działanie jego sprzętu i zakłamywać wyniki.

Anna Szcześniak, rzecznik kieleckiego oddziału Polskiej Grupy Energetycznej, odpowiedzialnej za instalację urządzeń tłumaczy, że ta konkretna stacja będzie zamknięta w betonowej obudowie i zabezpieczona przed osobami postronnymi. Dodaje również, że poziom emitowanego przez tę stację pola elektromagnetycznego jest poniżej odpowiednich dla takich obiektów norm.

Po naszej interwencji, Powiatowy Inspektor Budowlany dla miasta Kielce, Robert Wojnowski zapowiedział, że kontrola tego obiektu jest na liście, a inspektorzy zajmą się sprawdzeniem bezpieczeństwa stacji, gdy tylko pozwolą na to obostrzenia rządowe.

adv adv
Wiadomości
Reklama