Wciąż rozmawiają o szczegółach ważnej inwestycji

Data publikacji: 20.05.2020 17:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.05.2020 Kielce. Dworzec PKP

18.05.2020 Kielce. Dworzec PKP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozmowy wciąż trwają, porozumienia jeszcze nie ma. Dziś przedstawiciele Urzędu Miasta w Kielcach prowadzili kolejne rozmowy ze spółką PKP PLK na temat budowy parkingu nad torami dworca PKP.

Dziś odbyła się wideokonferencja, podczas której ustalane były kolejne szczegóły inwestycji i porozumienia, jakie mają zawrzeć miasto Kielce i spółka PKP PLK, czyli partnerzy projektu.
Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta mówi, że prace są na końcowym etapie, ale wciąż nie ujawnia szczegółów dotyczących inwestycji.

Przypomnijmy, że w opracowaniu jest koncepcja architektoniczna, ale także projekt układu torowego wraz z parkingiem samochodowym na kieleckim dworcu PKP. Na razie wiadomo jedynie, że za finansowanie prac związanych z przebudową układu torowego na stacji Kielce będą odpowiedzialne Polskie Linie Kolejowe, natomiast koszty budowy parkingu poniesie miasto. Budowa parkingu będzie korespondowała z modernizacją dworca, za którą odpowiada PKP S.A. Jak informuje Magdalena Grosik z Biura Komunikacji i Promocji spółki, przygotowany został już projekt budowlany, złożony został także wniosek o wydanie pozwolenia na budowę, a w tym momencie prowadzone są prace nad projektem wykonawczym. 

Celem inwestycji jest modernizacja części zewnętrznej oraz wnętrza budynku dworca. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Budynek dworca zostanie dostosowany do obecnych standardów nowoczesnej i kompleksowej obsługi podróżnych.

Przebudowa dworca kolejowego w Kielcach jest częścią realizowanego przez Polskie Koleje Państwowe S.A. Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na I kwartał 2021 roku, zaś ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2022 roku.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama