Ekstraklasa piłkarzy wodnych zawieszona do 24 lipca

Data publikacji: 21.05.2020 12:48
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec

Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec
Fot. facebook.com/kszo.ostrowiec

Polski Związek Pływacki z powodu zagrożenia epidemicznego odwołał do 24 lipca tego roku wszystkie zawody ujęte w kalendarzu. Oznacza to, że nie wznowione zostaną na razie rozgrywki ekstraklasy piłkarzy wodnych.

- Uważam, że ten sezon nie zostanie już dokończony. W dalszym ciągu nie możemy trenować w wodzie, co jest podstawą dobrego przygotowania zawodników. Przed ewentualnym wznowieniem rozgrywek należałoby przeprowadzić dwutygodniową kwarantannę i zrobić testy na obecność koronawirusa. To wszystko pochłonęłoby mnóstwo czasu. Dlatego moim zdaniem rozgrywki zostaną w lipcu zakończone i utrzymane zostaną wyniki po dotychczasowych meczach – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce trener waterpolistów KSZO Ostrowiec i kadry narodowej seniorów Robert Serwin.

Jedyną niewiadomą jest jaką decyzję podejmie Komitet Techniczny Piłki Wodnej w sprawie medali. Czy ogłoszony zostanie mistrz Polski, czy też sezon uznany zostanie za nieodbyty? W tej chwili w tabeli prowadzi WTS Polonia Bytom, mając 10 punktów przewagi nad ŁSTW Łódź i 15 punktów nad Alfą Gorzów Wielkopolski.

Piłkarze wodni KSZO Ostrowiec zajmują piąte miejsce, a to oznacza, że utrzymaliby się w ekstraklasie bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych. 

Reklama