Kupcy z Buska muszą się przenieść z prestiżowego miejsca

Data publikacji: 21.05.2020 14:28
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Busko-Zdrój. Sanatorium Uzdrowiskowe „Marconi”

Busko-Zdrój. Sanatorium Uzdrowiskowe „Marconi”
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kupcy z pasażu handlowego, znajdującego się nieopodal sanatorium „Marconi” i uzdrowiskowego szpitala „Krystyna”, będą musieli w najbliższym czasie przenieść swoje stoiska w mniej eksponowane miejsce miasta.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli dziś radni miejscy. W głosowaniu 16 radnych było „za”, trzech było przeciwnych, jeden wstrzymał się od głosu, a jeden był nieobecny.

Jak informowaliśmy, 3 lata temu, koncepcja przeniesienia pasażu wywołała konflikt między gminą, a kupcami. Stoiska miały być przesunięte o 100 metrów. Z propozycją zamiany gruntów wyszedł wówczas inwestor, który chce wybudować sanatorium na 200 miejsc. W 2017 roku, radni wyrazili na to zgodę, ale zaprotestowali handlarze, którzy podkreślali, że nowa lokalizacja to miejsce nieuczęszczane przez potencjalnych klientów.

Gdy sprawa zrobiła się głośna, inwestor zapowiedział, że poszuka innego rozwiązania, które pogodzi wszystkie strony. Z kolei burmistrz Waldemar Sikora informował, że inwestor przygotował projekt pasażu w nowym miejscu. Ostatecznie kompromisu nie udało się osiągnąć.

Pasaż handlowy w Busku-Zdroju przy ul. 1 Maja funkcjonuje od 2011 roku. Składa się z 19 pawilonów, w których sprzedaje się dziś wszystko: od owoców po odzież, biżuterię i pamiątki regionalne.

Tagi do tego wpisu
Reklama