Będzie łatwiej dojechać do ŚCO

Data publikacji: 21.05.2020 15:46
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii

Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Urzędnicy z kieleckiego ratusza pracują nad stworzeniem lepszego dojazdu do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W przygotowaniu jest projekt przebudowy skrzyżowania ulic: Karczówkowskiej, Jagiellońskiej i Kamińskiego oraz przedłużenia ul. Kamińskiego do Podklasztornej.

Jak mówi rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Jarosław Skrzydło, inwestycja ma pozwolić nie tylko na lepszy dojazd do szpitala, ale też usprawnić dojazd do ogrodu botanicznego.

Przetarg na sporządzenie dokumentacji zostanie rozstrzygnięty w ciągu kilku dni, natomiast jej przygotowanie ma zająć około 12 miesięcy. Bazą dla projektu ma być przyjęta kilka lat temu dokumentacja. Od inżynierów zależeć będzie, które z zadań będzie realizowane jako pierwsze, oraz jakie rozwiązania zostaną tam wdrożone.

- Przykładem jest skrzyżowanie Karczówkowskiej i Jagiellońskiej, gdzie planowana była sygnalizacja, ale możliwe, że po badaniu natężenia ruchu lepszym rozwiązaniem okaże się rondo - mówi rzecznik.

Przebudowa skrzyżowania ulic Karczówkowskiej, Jagiellońskiej i Kamińskiego oraz przedłużenie ulicy Kamińskiego ma kosztować kilkanaście milionów złotych. Projekt ten figuruje w wieloletnim planie inwestycyjnym miasta Kielce, a pierwsze finansowanie zaplanowane jest na 2021 rok.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama