„Dni Końskich” odwołane

Data publikacji: 21.05.2020 17:20
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
Komentarze
Końskie. Widok na  miasto

Końskie. Widok na miasto
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie odbędą się „Dni Końskich” - największa impreza masowa w gminie Końskie, która co roku w sierpniu ściąga na konecką scenę największe gwiazdy muzyki rozrywkowej w Polsce.

Krzysztof Obratański burmistrz Końskich informuje, że nie określono daty powrotu do imprez masowych, a umowa z artystami przewiduje trzymiesięczny okres wypowiedzenia, więc to ostatni moment na rozwiązanie umów.

- Do końca sierpnia, zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, imprezy masowe mają być odwołane, jeżeli nastąpi jakaś zmiana, to pewnie zostaniemy o niej poinformowani, ale na dzisiaj, żeby skutecznie wypowiedzieć umowę zespołom, artystom przewidzianym na „Dni Końskich”, musieliśmy już teraz podjąć decyzję. To był ostatni moment - mówi.

Burmistrz dodaje, że być może artyści, z którymi podpisano umowy wystąpią w Końskich np. w przyszłym roku. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na organizację masowego koncertu w sierpniu, to miasto zwróci się do lokalnych twórców.

- „Dni Końskich”, jeżeli będą możliwe do zorganizowania, a epidemia nie będzie już tak dokuczliwa, to odbędą się, a imprezę wypełnią koneccy twórcy - dodaje.

W tym roku miały gwiazdami „Dni Końskich” mieli być: Michał Szpak i zespół Blue Cafe oraz zespoły z miast partnerskich: ze Słowacji, Ukrainy i Węgier. Planowano również Festiwal Food Trucków.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama