Enea Połaniec zachęca do pomocy pszczołom

Data publikacji: 21.05.2020 18:04
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.05.2020. Połaniec. Akcja #EneaEkoProjekty - „kwiaty dla pszczół”

21.05.2020. Połaniec. Akcja #EneaEkoProjekty - „kwiaty dla pszczół”
Fot. Enea Połaniec

Enea Połaniec zadbała o pszczoły. Wolontariusze spółki zachęcają do tego, aby stwarzać tym pożytecznym owadom jak najlepsze warunki do życia.

Wystarczy na balkonie, albo w ogrodzie posadzić kwiaty bogate w nektar i pyłek. Osoba, która to zrobi nominuje kolejne osoby, aby przyłączyły się do wyzwania.

Jak powiedziała Justyna Kosowicz, rzecznik Enei Połaniec - akcja spotkała się z zainteresowaniem mieszkańców miasta, gminy i sąsiednich terenów. Osoby, które do tej pory odpowiedziały na apel posadziły u siebie średnio po 15 doniczek kwiatów. Jeśli 10 osób posadzi miododajne kwiaty na powierzchni odpowiadającej jednej doniczce balkonowej, to łączna powierzchnia takich pszczelich oaz będzie odpowiadać 750 boiskom piłkarskim - dodaje Justyna Kosowicz.

Celem tych działań jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenie dla tych owadów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi ich liczebność maleje na całym świecie.

Akcja nosi nazwę #EneaEkoProjekty - „kwiaty dla pszczół”, każdy może się do niej przyłączyć.

Rzeczniczka podkreśla, że Enea Połaniec była zaangażowana w wiele proekologicznych projektów, a ten jest kolejnym. Firma chce inspirować społeczeństwo do działań na rzecz środowiska naturalnego.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama