Zbigniew Boniek chce powrotu kibiców na stadiony

Data publikacji: 22.05.2020 07:31
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Zbigniew Boniek - prezes PZPN

Na zdjęciu: Zbigniew Boniek - prezes PZPN
25.10.2018 / Fot. Targi Kielce

Zbigniew Boniek, prezes Polski Związek Piłki Nożnej, wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją, która ma umożliwić kibicom oglądanie meczów na trybunach mimo pandemii koronawirusa – informuje portal interia.pl.

Zawieszone ponad dwa miesiące temu rozgrywki PKO Ekstraklasa, wznowione zostaną w ostatni weekend maja. Tydzień później na zielone murawy powrócą drużyny Fortuna I ligi i II ligi. Mecze mają się odbywać przy pustych trybunach.

Według informacji portalu interia.pl PZPN przesłał w czwartek szefowi rządu dokument, który nakreśla zasady umożliwiające stopniowy powrót kibiców na stadiony.

"Polska stałaby się prekursorem w tej dziedzinie, który jako pierwszy w Europie, a być może i na świecie, zmierzyłby się z takim wyzwaniem. To z kolei postawiłoby nasz kraj oraz polską piłkę nożną w bardzo pozytywnym świetle, jeśli chodzi o walkę z pandemią oraz powrót społeczeństwa do funkcjonowania w normalnych warunkach" – napisał prezes Zbigniew Boniek w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Pierwszy etap zakładałby wpuszczenie na stadion liczby osób nie większej niż 20 proc. całkowitej pojemności stadionu i jednocześnie nie większej niż 999 osób, aby nie nadać wydarzeniu statusu imprezy masowej.

Kibiców obowiązywałyby oczywiście rygorystyczne przepisy sanitarne. Musieliby m.in. mieć na twarzy maski lub przyłbice i nosić rękawiczki. Na stadion nie wpuszczano by fanów drużyny gości.

W 27.kolejce PKO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się w niedzielę 31 maja na wyjeździe z Wisłą Płock. W piątek, 5 czerwca podopieczni Macieja Bartoszka zagrają na „Suzuki Arenie” z Piastem Gliwice. 

Piłka nożna - PKO Ekstraklasa

TABELA

# drużyna m bramki pkt
1 Apklan Resovia
2 Arka Gdynia
3 Bruk-Bet Nieciecza
4 Chrobry Glogow
5 GKS Belchatow
6 GKS Jastrzebie
7 GKS Tychy
8 Gornik Leczna
9 Korona Kielce
10 LKS Lodz
11 Miedz Legnica
12 Odra Opole
13 Puszcza Niepolomice
14 Radomiak Radom
15 Sandecja Nowy Sacz
16 Stomil Olsztyn
17 Widzew Lodz
18 Zaglebie Sosnowiec

TERMINARZ

29.08 Radomiak Radom : Widzew Łódź
29.08 Chrobry Głogów : Korona Kielce
29.08 GKS Jastrzębie : Arka Gdynia
29.08 Puszcza Niepołomice : Apklan Resovia
29.08 Górnik Łęczna : GKS Bełchatów
29.08 Miedź Legnica : Sandecja Nowy Sącz
29.08 Bruk-Bet Nieciecza : Zagłębie Sosnowiec
29.08 GKS Tychy : Stomil Olsztyn
Reklama