Rosołek w półfinale, Żubrowski zagra w sobotę

Data publikacji: 22.05.2020 08:09
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Jakub Żubrowski w meczu turnieju CANAL+ Ekstraklasa Cup 2020 w FIFA20

Jakub Żubrowski w meczu turnieju CANAL+ Ekstraklasa Cup 2020 w FIFA20
Fot. Korona Kielce / Facebook

Maciej Rosołek z Legii Warszawa awansował do półfinału Canal+ Ekstraklasa Cup 2020. 18–letni zawodnik w ćwierćfinale nie dał najmniejszych szans Olafowi Nowakowi z Zagłębia Lubin. Wychowanek Pogoni Siedlce wygrał 3:2 i 4:1. Jakub Żubrowski z Korony Kielce zmierzy się w sobotę z Michałem Nalepą z Arki Gdynia.

Canal+ Ekstraklasa Cup to turniej dla piłkarzy ekstraklasy w grze FIFA 20. Został zaplanowany na sześć tygodni. Każdy klub wystawił po jednym reprezentancie. Zostali oni podzieleni na cztery grupy. Po dwóch najlepszych z każdej, awansowało do ćwierćfinałów.

Jakub Żubrowski przez fazę grupową przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie spotkania. Jego ćwierćfinałowy przeciwnik Michał Nalepa, z dwoma przegranymi i dwoma wygranymi meczami na koncie, zajął 2. miejsce w grupie C.

– Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a strefa medalowa jest na wyciągniecie ręki – powiedział 28–letni pomocnik kieleckiego klubu. 

W piątek w ćwierćfinale zmierzą się Filip Marchwiński z Lecha Poznań z Jarosławem Jachem z Rakowa Częstochowa, a w niedzielę Bartosz Bida z Jagiellonii Białystok z Adrianem Łyszczarzem ze Śląska Wrocław.

Rozgrywki CANAL+ Ekstraklasa Cup 2020 w FIFA20 pokazywane są na antenie Canal Plus Sport, początek ćwierćfinałowych zmagań o godzinie 21.00. Skróty spotkań pojawiają się w mediach społecznościowych ekstraklasy i poszczególnych klubów.

Reklama