Staszów dzieli pieniądze na lokalne działania

Data publikacji: 22.05.2020 10:25
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Staszów. 23.08.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Do 5 tys. zł mogą otrzymać organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z powiatu staszowskiego na projekty, które mają integrować społeczności lokalne. Granty pochodzą z programu Działaj Lokalnie.

Magdalena Marynowska, koordynatorka programu w powiecie staszowskim, informuje, że w tym roku do projektów dotyczących zwalczania skutków koronawirusa nie będzie wymagany wkład własny.

Pomysły mogą być różnorodne, np. organizowanie warsztatów krawieckich, albo zajęcia z seniorami, dotyczące robienia zakupów przez Internet. Można również zgłaszać inne pomysły, nie związane z pandemią. Wszystkie projekty będą ocenione przez komisję, która przydzieli pieniądze.

Do rozdysponowania jest 47 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, od jednego z prywatnych przedsiębiorców z Osieka oraz od samorządów gmin: Połaniec, Szydłów, Łubnice, Rytwiany, Bogorii i powiatu staszowskiego.

W poprzedniej edycji programu Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim realizowano 15 projektów. Jednym z nich był musical w całości przygotowany przez grupę, która zawiązała się przy Centrum Kultury i Sztuki. W musicalu pt. „Upiór w operze” wystąpiło ponad 50 osób.

Wnioski do tej edycji programu Działaj Lokalnie można składać do 15 czerwca.

adv adv
Wiadomości
Reklama