RADIO PIK. Pociągi znowu będą jeździć do Śliwic. Komunikację zatrzymała pandemia

Data publikacji: 22.05.2020 13:40
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio PiK


Fot. Radio PiK

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śliwice w powiecie tucholskim. Od poniedziałku, 1 czerwca, będą już mogli dojechać koleją do pracy, do lekarza, urzędu czy na zakupy - obiecuje Urząd Marszałkowski.

Od prawie 2 miesięcy - z powodu pandemii - zawieszona jest komunikacja kolejowa i autobusowa. I mimo, że gospodarka jest odmrażana wciąż nie można dostać się do Tucholi, Czerska czy Laskowic - skarży się Polskiemu Radiu PiK śliwiczanin Dariusz Śpica.

– Nie ma żadnej komunikacji, żadnej. Ani PKP, ani autobusów. Z wieści co docierają do nas, że jak nie będzie szkoły, a szkoła nie ma ruszyć już, to niby komunikacji nie będzie. W Borach Tucholskich nie żadnego koronawirusa, wszystkie zakłady funkcjonują normalnie, ludzie normalnie pracuj, chcemy się przemieszczać, czy do szpitala czy urzędu, nie wszyscy mają samochody – powiedział Dariusz Śpica.

I tu dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śliwice. Jak nam powiedział Tomasz Moraczewski, dyrektor Departamentu Transportu w Urzędzie Marszałkowskim, już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, połączenia kolejowe Arrivy zostaną przywrócone na tym terenie w pełnym wymiarze.

– Spodziewamy się od czerwca przywrócenia połączeń i to w pełnym wymiarze, a nawet więcej. Z władzami lokalnymi będziemy monitorowali stan zapełnienia tych pociągów, ten rozkład, który teraz będzie wchodził, jest optymalny w tych warunkach technicznych – powiedział Tomasz Moraczewski.
 
Reklama