RADIO OLSZTYN. Lokalni przedsiębiorcy mogą skorzystać z porady prawnika. Uruchomiono dyżur telefoniczny

Data publikacji: 22.05.2020 12:45
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Olsztyn


Fot. Radio Olsztyn

Rozpoczyna się telefoniczny dyżur prawniczy dla lokalnych przedsiębiorców, w związku z problemami czynszowymi.

Dotyczyć będzie przede wszystkim najemców lokali w galeriach handlowych oraz indywidualnych, a także wynajmu lokali komunalnych i od spółdzielni mieszkaniowych.

Dyżur prawniczy organizowany jest przez biuro poselskie posłanki Iwony Arent we współpracy z Kancelarią Radcy Prawnego Lecha Obary.

Będziemy odpowiadać na pytania, jakie argumenty ma najemca; jakie są możliwości skłonienia wynajmującego, do tego by czynsze negocjowane, były czynszami, które uwzględnią dramatyczną sytuację osób, których działalność została wręcz zabroniona albo została w bardzo poważny sposób ograniczona.

Prawnicy będą polecać korzystanie z drogi sądowej, dodaje mecenas Lech Obara.

Proponujemy użycie argumentu do negocjacji, jakim jest możliwość wystąpienia do sądu o ponowne ustalenie warunków umowy. Uwzględnienie, że nastąpiła nadzwyczajna zmiana stosunków, które daje sądowi prawo ustalenia na nowo warunków. Chociażby w tym okresie występowania nadzwyczajnych stosunków.

Dyżur prawników potrwa od 12.00 do 14.00. Numery telefonów, pod które należy dzwonić: 603-340-046, 603-340-048 i 601-550-931.

Reklama