RADIO ŁÓDŹ. Protest mieszkańców kamienicy przy ul. Wschodniej 56. Właściciel prowadzi nielegalne prace budowlane

Data publikacji: 22.05.2020 15:55
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: Radio Łódź
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Łódź

Mieszkańcy kamienicy przy ul. Wschodniej 56 zaprotestowali przeciwko prowadzeniu prac budowlanych przez właściciela posesji. Tymczasem Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 6 kwietnia wydał zakaz prowadzenia prac budowlanych w budynku.

Mieszkańcy nie kryją swojej frustracji zaistniałą sytuacją. - Dzieci mają nauki online, od świtu do nocy doprowadza do tego, że nie mają one warunków. Nie pozwalamy my rodzice, lokatorzy. Koniec! Nie ma tutaj żadnych remontów, jest zakaz budowy i nie będzie budowy - mówi mieszkanka posesji przy ul. Wschodniej 56.

Piotr Lauer, właściciel posesji odpowiada na zarzuty. Twierdzi, że nie jest czyścicielem kamienic i nie prowadzi prac budowlanych, a robotnicy wykonują jedynie prace zabezpieczające.

- W momencie, w którym zastałem tę kamienicę, była ona w zgliszczach, w strasznym stanie. Wchodzili narkomani i alkoholicy, a mieszkała sama patologia. Chcę zrobić coś dobrego dla miasta i poddać ją rewitalizacji. Staram się każdemu lokatorowi pomóc i zapewnić odpowiednie warunki życia. Jednej osobie załatwiłam lokal zastępczy, zaś wielu umarzałem długi, więc się całkowicie z Panią nie zgadzam - mówi Piotr Lauer.

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Wschodniej 56 dokumentują jednak działalność właściciela posesji. Z przedstawionych zdjęć i filmów wynika, że prace budowlane prowadzone są w pełnym zakresie, pomimo niezgodnej z prawem obecności lokatorów w sąsiednich pomieszczeniach i że nie są zachowywane normy bezpieczeństwa.

Po dzisiejszym proteście ponownie została powiadomiona policja i prokuratura. Od początku konfliktu w działaniach przeciwko niezgodnym z prawem postępowaniom kamienicznika mieszkańców wspiera działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.

 
 
Reklama