Kazimierz Mądzik: szkoły przygotowane na powrót dzieci

Data publikacji: 22.05.2020 15:33
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierz Mądzik  świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- Wszystkie szkoły podstawowe w województwie powinny być w poniedziałek gotowe do przyjęcia dzieci z klas 1-3 - mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. Jak podkreśla, żadna placówka nie zgłaszała problemów związanych z powrotem do pracy.

Kurator twierdzi, że placówki nie powinny mieć problemów z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa stawianych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, ale rodzice powinni zapytać o to dyrektorów szkół.

- Przede wszystkim o to, czy dziecko będzie miało zajęcia w małej grupie, czy pomieszczenia, w których dziecko będzie przebywało, są przygotowane, czy są środki dezynfekujące, a szkoła zapewnia dzieciom dostęp do ciepłej wody i mydła - wymienia Kazimierz Mądzik.

Powrót dzieci z klas 1-3 do szkoły to wspólna decyzja ministra edukacji narodowej oraz ministra zdrowia. W ten sposób rząd chce ułatwić rodzicom pójście do pracy.

Dorota Białek-Sołtys, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach zapewnia, że jej placówka jest świetnie przygotowana na powrót dzieci.

- Zdeklarowało się 45 rodziców, że przyprowadzi dzieci w poniedziałek. Przygotowaliśmy cztery sale, zabezpieczone są odpowiednie odległości między stolikami dzieci. W klasach nie będzie wyposażenia, które jest trudne do dezynfekcji. Mamy płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki - mówi Dorota Białek-Sołtys.

Od 25 maja MEN umożliwił też uczniom klas ósmych i maturalnych indywidualne konsultacje z nauczycielami. W Szkole Podstawowej nr 39 będą one prowadzone w Internecie. Od 1 czerwca z takich konsultacji będą mogli korzystać wszyscy uczniowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama