Wizyta Jana Pawła II w Masłowie będzie upamiętniona inaczej niż zwykle

Data publikacji: 23.05.2020 07:33
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Młodzież i dzieci niepełnosprawne nie spotkają się w tym roku na lotnisku w Masłowie, by wspólnie upamiętnić wizytę papieża Jana Pawła II.

Tradycyjne wydarzenie połączone z modlitwą pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka zostało odwołane ze względu na pandemię.

- W tym roku zastąpi je msza święta odprawiona 3 czerwca o 18.00 w kościele w Masłowie - zapowiada ksiądz biskup Marian Florczyk.

- Potem chcielibyśmy z zachowaniem wszystkich przepisów przejść przed pomnik Jana Pawła II i zaśpiewać tam „Barkę”, tak jak było to podczas corocznych spotkań z niepełnosprawnymi. Pomodlimy się też o to, by św. Jan Paweł II wstawiał się u Boga za Masłowem, Kielcami, całym województwem i wszystkimi chorymi - dodał biskup.

Biskup Marian Florczyk dodaje, że celem corocznego spotkania była integracja niepełnosprawnych i pokazanie światu, że zawsze będą wśród nas osoby chore.

- To tylko zależy od nas, jak będziemy do nich podchodzić. Janowi Pawłowi II bardzo zależało na trosce o chorych i niepełnosprawnych - zaznaczył.

Jan Paweł II przyjechał do Masłowa 3 czerwca 1991 roku. Podczas mszy świętej odprawionej na tamtejszym lotnisku wśród burzy i deszczu mówił o roli rodziny i konieczności walki o nią. Wskazywał też na konieczność ochrony dzieci nienarodzonych.

adv adv
Wiadomości
Reklama