Kolejne sandomierskie atrakcje już dostępne

Data publikacji: 23.05.2020 09:00
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2020. Sandomierz. Turystyka w Sandomierzu

22.05.2020. Sandomierz. Turystyka w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Z tygodnia na tydzień w Sandomierzu przybywa atrakcji, z których wcześniej nie można było korzystać z powodu pandemii. Od dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otwiera dla zainteresowanych korty tenisowe.

Katarzyna Knap-Sawicka, kierownik referatu kultury, promocji, sportu i turystyki w urzędzie miasta informuje, że zgodnie z obostrzeniami na korcie jednocześnie mogą przebywać maksymalnie 4 osoby. Udostępniono też boisko do siatkówki plażowej na nadwiślańskim bulwarze. Z kolei miłośnicy sportów wodnych mogą korzystać z wypożyczalni łódek, kajaków i rowerków wodnych należących do MOSiR. Rejsy po Wiśle łódkami i statkami pasażerskimi realizują także prywatne firmy.

Od ubiegłego tygodnia zmieniły się także zasady zwiedzania dwóch najbardziej popularnych miejsc w Sandomierzu. Na Bramę Opatowską i do Podziemnej Trasy Turystycznej zwiedzający wpuszczani byli co 40 minut. Teraz  przerwa wynosi kwadrans. Limit osób, które jednorazowo mogą  przebywać w tych obiektach pozostał bez zmian. To maksymalnie 12 osób.

22.05.2020. Sandomierz. Turystyka w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na starówce widać także ożywienie związane z otwarciem restauracji. Pojawiają się przy nich kolejne ogródki. Katarzyna Knap-Sawicka informuje, że w tym roku zdecydowało się na nie więcej firm z branży gastronomicznej, niż w poprzednich latach. Ogródki pojawią się na starówce i w jej sąsiedztwie.

Turyści przyjeżdżający do Sandomierza przeważnie odwiedzają najbardziej znane miejsca, lubią spacery po rynku starego miasta i nad Wisłą, zwiedzają też kościoły. Jedną z form zachęcających do spędzania wolnego czasu w Sandomierzu jest tzw. voucher optymizmu. To promocyjny pakiet na skorzystanie z trzech atrakcji w niższej cenie. Jest to wejście na Bramę Opatowską, zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej oraz seans filmowy pt. „Sandomierz - Królewska Opowieść” w Komnacie Królewskiej w podziemiach. Cena takiego vouchera wynosi 24 zł. To o 11 zł mniej, niż zwiedzenie tych atrakcji bez ulgi. Posiadacze voucherów optymizmu mogą też korzystać ze specjalnej oferty partnerów tej akcji. Obejmuje ona zniżki, m.in. na noclegi, usługi gastronomiczne, pamiątki sandomierskie i zwiedzanie Sandomierza meleksem.

22.05.2020. Sandomierz. Turystyka w SandomierzuFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama