Od nowego roku szkolnego hala będzie do dyspozycji uczniów

Data publikacji: 23.05.2020 10:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skarżysko. Zawalona hala sportowa przy II LO

Skarżysko. Zawalona hala sportowa przy II LO
21.07.2019 / Fot. KP PSP w Skarżysku

Nowa hala sportowa w Skarżysku-Kamiennej wkrótce będzie cieszyć uczniów. Duży obiekt, który na widowni zmieści 200 osób, ma służyć Liceum Ogólnokształcącemu im. Adama Mickiewicza i Technikum Elektrycznemu. Uczniowie będą mogli z niego korzystać od września.

To bardzo oczekiwana inwestycja. Obecnie uczniowie mają do dyspozycji znacznie mniejsze sale gimnastyczne. Z nowej hali do obu szkół będą prowadziły specjalne łączniki. Z czasem obiekt ma służyć także do organizowania większych imprez. W tym celu przygotowano elementy, pozwalające zamontować profesjonalne nagłośnienie - informuje wicestarosta skarżyski Anna Leżańska. Przy hali powstanie także zaplecze sportowe, czyli szatnie i sanitariaty.

Do końca maja zakończą się prace budowlane. Potem rozpocznie się montaż wyposażenia. Wkrótce pojawią kosze do gry i siatki.

Hala miała zostać oddana do końca kwietnia tego roku, ale rok temu podczas wichury runęła nowo budowana ściana budynku. To opóźniło prace o kilka miesięcy.

Koszt budowy to 6,5 mln zł. Ponad 2,7 mln zł stanowi dofinansowanie z RPO, a ponad 2 mln zł to pieniądze z Ministerstwa Sportu.

adv adv
Wiadomości
Reklama