Świętokrzyski Park Narodowy niebawem powiększy swoje granice

Data publikacji: 24.05.2020 19:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Granice Świętokrzyskiego Parku Narodowego wkrótce ulegną powiększeniu. Zapowiedział to minister środowiska Michał Woś, który wraz z prezydentem Andrzejem Dudą przebywał w niedzielę w województwie świętokrzyskim.

Jak stwierdził minister Michał Woś, Świętokrzyski Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, które zwieńczone jest klasztorem o bogatej historii, który jednak od wielu lat nie ma uregulowanej sytuacji prawnej.

- W Ministerstwie Środowiska podjęliśmy bardzo intensywne prace nad powiększeniem Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Dziś także pan prezydent miał okazję o tym rozmawiać ze świętokrzyskimi parlamentarzystami, a także z dyrektorem parku. Rozpoczynamy prace legislacyjne w tym zakresie. Mam nadzieję, że w najbliższy czas pozwoli abyśmy mogli znów przyjechać w to miejsce, z gotowym efektem, czyli podpisanym rozporządzeniem o powiększeniu Świętokrzyskiego Parku Narodowego - dodaje.

Granice parku mogą zostać powiększone o kilkadziesiąt hektarów, między innymi dzięki włączeniu w jego tereny pobliskich parków krajobrazowych i rezerwatów.

Minister środowiska Michał Woś, zaznacza, że obchodzony dziś Europejski Dzień Parków Narodowych to dobra okazja do tego, aby wspólnie zadbać i pielęgnować najcenniejsze przyrodniczo tereny w kraju.

Reklama