Bezpłatne badania cytologiczne dla mieszkanek powiatu kazimierskiego

Data publikacji: 01.07.2013 12:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Mammobus

Mammobus
Fot. Radio Kielce

Z bezpłatnych badań cytologicznych i mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki powiatu kazimierskiego. Cytomammobus będzie czekał od godziny 10.00 do 15.00. Dziś na badania mogą się zgłaszać mieszkanki miejscowości Krzczonów - informuje Dorota Węglińska ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jutro  cytomammobus  będzie  w Opatowcu, przy ośrodku zdrowia, a w czwartek i piątek mobilny gabinet lekarski  odwiedzi urząd gminy w  Bejscach.

Od 8 do 11 lipca, cytomammobus czekał będzie na mieszkanki Kazimierzy Wielkiej, na parkingu przy straży miejskiej. Później przejedzie do Skalbmierza i Czarnocina.  

Bezpłatne cytologie, przysługują kobietom w wieku 25-59 lat, które w ciągu trzech ostatnich lat nie wykonywały tego badania. Z kolei mammografia dotyczy pań w wieku 50-69 lat. Bezpłatnie zbadać można się raz na dwa lata. Na badania należy się zgłaszać z dowodem osobistym.

Jak wynika ze statystyk Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Szyjki Macicy w Kielcach, panie z powiatu kazimierskiego najrzadziej w województwie świętokrzyskim korzystają z badań profilaktycznych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama