Janusz Piechociński obiecuje

Data publikacji: 06.07.2013 16:16
Kategoria: Wiadomości z regionu
Wicepremier Janusz Piechociński odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski

Wicepremier Janusz Piechociński odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. archiwum Radia Kielce

Wicepremier Janusz Piechociński zadeklarował poparcie dokończenia obwodnicy Ostrowca przez budowę ostatniego odcinka ulicy Zagłoby. Niespełna 3-kilomeyrowy fragment miałby przebiegać przez niezamieszkałe tereny, należące do gminy Bodzechów i łączyć się z drogą krajową nr 9 tuż za granicami Ostrowca.

Ten pomysł popierają ostrowieccy samorządowcy oraz partyjny kolega wicepremiera poseł Jarosław Górczyński. Potencjalny inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce takiego rozwiązania, bo w planach ma budowę obwodnicy od północnej strony Ostrowca, by łączyła trasy krajowe nr 9 i 42. Jednak samorządowcy wraz z parlamentarzystą ciągle szukają zwolenników dla swojej propozycji, która według nich będzie zrealizowana o wiele szybciej, niż odkładana w czasie inwestycja Generalnej Dyrekcji. Teraz dla swojej koncepcji zyskali poparcie wicepremiera.

Janusz Piechociński wyraził nadzieję, że potwierdzenie dla realizacji tych pomysłów przekaże podczas kolejnej wizyty, która ma odbyć się we wrześniu.  Do tego czasu mają też zapaść decyzje w sprawie wydzielenia specjalnej puli pieniędzy z funduszy unijnych, które będą mogły być wykorzystane na wspieranie budowy lokalnych dróg.

Wicepremier spotkał się także z prezesem ostrowieckiej huty Josepem Vilasecą i prezydentem miasta Jarosławem Wilczyńskim.Tagi do tego wpisu
Reklama