Nowa siedziba firmy Weiss w Ostrowcu

Data publikacji: 08.07.2013 18:38
Kategoria: Wiadomości z regionu
Nowa siedziba firmy Weiss zajmującej się dystrybucją systemów spalania z wykorzystaniem paliw pochodzenia biologicznego

Nowa siedziba firmy Weiss zajmującej się dystrybucją systemów spalania z wykorzystaniem paliw pochodzenia biologicznego
Fot. Teresa Czajkowska / Radio Kielce

Zakończyła się budowa nowej siedziby duńskiej firmy Weiss w Ostrowcu, produkującej kotły do spalania biomasy. Z powodu braku unijnych dotacji, spółka musiała wybudować dwukrotnie mniejszą halę produkcyjną, co w efekcie spowoduje utworzenie mniejszej, niż planowano liczby miejsc pracy. Ta inwestycja kosztowała duńskiego właściciela ponad 18 milionów złotych.

Do tej pory inwestor wynajmował halę produkcyjną i biurowiec na terenach dawnej starej huty. Jednak bardzo dobra ocena pracy ostrowieckich inżynierów, którzy przejęli od swoich kolegów z Danii część projektową produkcji, przesądziła o budowie nowej, przestronnej i przystosowanej do potrzeb nowej siedziby. Zlokalizowano ją przy ulicy Kolejowej. Załoga już cieszy się z przeprowadzki.

Pracownicy mają szczególny udział w tej inwestycji. Okazuje się, że zarówno plany budynków, jak i konstrukcje stalowe zostały zaprojektowane, a potem wykonane we własnym zakresie. Andrzej Ligenza, prezes ostrowieckiego oddziału firmy Weiss przyznaje, że był to swoisty poligon doświadczalny dla całej załogi. Jednak, by teraz ich możliwości mogły być w pełni wykorzystane, firmę czekają kolejne inwestycje, tym razem w maszyny i urządzenia.

Obecnie w spółce pracuje prawie 100 osób, w większości są to inżynierowie i konstruktorzy. W planach jest zatrudnienie jeszcze 20 osób, przede wszystkim spawaczy i składaczy.

Tagi do tego wpisu
Reklama