Festiwal bluesowo - rockowy w Ostrowcu

Data publikacji: 13.07.2013 10:52
Kategoria: Wiadomości z regionu
Na scenie nad Silnicą prezentowały się zespoły rockowe

Na scenie nad Silnicą prezentowały się zespoły rockowe
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W Ostrowcu rozpoczyna się w sobotę siódmy festiwal bluesowo - rockowy „Wielki Ogień”. Poza częścią konkursową, w której weźmie udział 15 zespołów z kraju i zagranicy, wystąpią gwiazdy muzyki bluesowej: amerykański gitarzysta Eric Gales ze swoją grupą oraz skrzypek Michał Jelonek, znany m.in. ze współpracy z kieleckim zespołem ANKH.    

Ostrowiecki festiwal ma nie tylko przypominać, ale przede wszystkim propagować bluesa i rocka, czyli taką muzykę,,jaką wykonywała patronka imprezy, ostrowczanka Mira Kubasińska. Była wokalistką zespołów: Brekout i Blackout, a także współtwórczynią ich sukcesów. Agnieszka Niedbała z ostrowieckiego Miejskiego Centrum Kultury informuje, że dzięki rozszerzeniu formuły festiwalu na inne gatunki muzyczne, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród zagranicznych muzyków.

Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne. Miłośnicy rocka i bluesa będą mogli posłuchać profesjonalistów i artystów o międzynarodowej sławie. Andrzej Chochół, muzyk i jednocześnie organizator festiwalu, wyjaśnia, że występy gwiazd - Erica Galesa, czy Michała Jelonka, mogą świadczyć o randze tego wydarzenia.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu „Wielki Ogień”, które odbywają się w amfiteatrze w Parku Miejskim, jest bezpłatny. Przesłuchania zaczynają się dziś o godzinie 13.00. Wieczorem o 20.00 na scenie zagra grupa The Toobes, a po niej o 21.00, po raz pierwszy w Polsce wystąpi czarnoskóry gitarzysta Eric Gales z zespołem. Na niedzielę, zaplanowano koncert laureatów, który ma się rozpocząć o godzinie 18.00. Po nim odbędzie się występ Michała Jelonka.

Tagi do tego wpisu
Reklama