Miasto powinno zatrzymać inwestora PKS

Data publikacji: 29.07.2013 10:15
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Marzena Okła-Drewnowicz

Marzena Okła-Drewnowicz
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Platforma Obywatelska nie prowadzi politycznej wojny z prezydentem Kielc, a radni ugrupowania podejmują decyzje, kierując się względami praktycznymi i zdrowym rozsądkiem - stwierdziła przewodnicząca świętokrzyskiej organizacji PO, Marzena Okła - Drewnowicz.

W ten sposób posłanka skomentowała czwartkowe głosowanie radnych klubu PO przeciwko dofinansowaniu Korony Kielce kwotą ponad 3 milionów złotych oraz przeciwko zmianom w planie zagospodarowania obszaru, na którym znajduje się dworzec PKS. Jak wyjaśniła - nie można ciągle dotować klubu piłkarskiego, ale należy szukać inwestora strategicznego, z kolei propozycje władz, dotyczące funkcji dworca mogą doprowadzić do rezygnacji spółki, która zakupiła obiekt z dalszego inwestowania w Kielcach.

Prezydent Kielc zarzucił koalicji rządzącej, że znacznie ograniczyła budżety samorządów. Jak stwierdził - gdyby działaczom Platformy zależało na kondycji gmin, to podejmowaliby właściwe decyzje na szczeblu krajowym.

Marzena Okła - Drewnowicz odpowiedziała na ten zarzut, że trwają prace w Ministerstwie Finansów, które umożliwią gminom swobodniejsze dysponowanie budżetami i nieco większe zadłużanie.

Posłanka skomentowała również wątpliwości, dotyczące likwidatora kieleckiego PKS-u, związanego z Platformą Obywatelską - Marka Wołocha, który jest społecznym asystentem posła Lucjana Pietrzczyka. Był on odpowiedzialny za poszukiwanie inwestora, pojawiły się obawy, że wykorzystywał polityczną pozycję dla własnych celów. Marzena Okła - Drewnowicz stwierdziła, że takie podejrzenia są - jak się wyraziła - bardzo karkołomne. Markowi Wołochowi udało się w końcu PKS sprzedać, teraz ruch należy do miasta, które powinno inwestora zatrzymać - dodała posłanka PO.

Reklama