Pełnomocnik dla gminy Piekoszów

Data publikacji: 12.08.2013 13:56
Autor: Bartłomiej Zapała / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Gminy w Piekoszowie

Urząd Gminy w Piekoszowie
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski wystąpi w ciągu najbliższych dni do premiera z wnioskiem o powołanie pełnomocnika, który sprawował będzie funkcję wójta i rady gminy w Piekoszowie. Decyzja jest konieczna po wczorajszym referendum, w którym odwołano obydwa organy gminy.

Sytuacja jest wyjątkowa i wymaga szybkich działań – powiedziała Radiu Kielce Bożentyna Pałka-Koruba. Nowe wybory do Rady Gminy powinny być przeprowadzone do końca listopada, prawo nie dopuszcza bowiem głosowania w czasie krótszym niż rok przed upływem kadencji samorządu.

Decyzja o mianowaniu pełnomocnika  należy do premiera, ale jego kandydaturę ma przedstawić wojewoda. Kandydata jeszcze nie ma, ale powinna być to osoba spoza Piekoszowa - przekonuje Bożentyna Pałka-Koruba.

W opinii wojewody świętokrzyskiego nowy pełnomocnik powinien pełnić rolę mediatora w konfliktach, do których doszło w ciągu ostatnich miesięcy. Jego zadaniem będzie także kontynuowanie programu naprawczego w zadłużonej gminie. Zobowiązania Piekoszowa wynoszą około 10 milionów złotych, co stanowi około 70 procent dochodów gminy.

Dotychczasowy wójt Tadeusz D. oskarżony jest przez prokuraturę o korupcję  i  wykorzystywanie stanowiska do przyjmowania korzyści majątkowych.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama