Dzień otwarty w sandomierskim mieszkaniu treningowym

Data publikacji: 13.10.2013 14:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. www.dobrze-ze-jestes-sandomierz.pl

W Sandomierskim Mieszkaniu Treningowym obył się dzień otwarty. Można było zobaczyć jak sobie radzą i jakimi warunkami dysponują osoby niepełnosprawne intelektualnie z Ośrodka "Radość Życia" w Sandomierzu.  Na co dzień odbywają się tam warsztaty treningowe, podczas których młodzież pod okiem asystentów osób niepełnosprawnych uczy się podstawowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym, związanych z prowadzeniem domu i  zadbania o sobie.

Paulina Łukawska powiedziała Radiu Kielce,  że w mieszkaniu treningowym dużo się nauczyła. Stwierdziła, że wcale nie było to trudne. Praca asystentów osób niepełnosprawnych intelektualnie w mieszkaniu treningowym polega  na dyskretnej pieczy nad codziennym funkcjonowaniem podopiecznych.

Nie możemy ich wyręczać, a jedynie  podpowiadać pewne rozwiązania, efekty pracy są bardzo dobre, słyszmy to od rodziców i wychowawców, którzy chwalą młodzież. Dzięki treningom samodzielności będą mogli lepiej odnaleźć się w społeczeństwie - powiedziała Anna Zimoląg z Ośrodka "Radość Życia".

Mieszkanie utrzymuje Stowarzyszenie "Dobrze, że jesteś" oraz rodzice uczniów. Znajduje się ono w zasobach komunalnych miasta Sandomierza. Bezterminowo zostało użyczone społecznikom. Lokal ma 56 metrów, znajduje się w centrum Starego Miasta, z widokiem na Ratusz. Składa się z trzech pokoi, dużej kuchni oraz łazienki. Sandomierskie Mieszkanie Treningowe  działa od roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama