Zainaugurowano kampanię "Pola Nadziei"

Data publikacji: 18.10.2013 13:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wolontariusze akcji

Wolontariusze akcji "Pola Nadziei"
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W Kielcach po raz czwarty zainaugurowano ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”. Jej celem jest propagowanie postaw otwartych na cierpienie drugiego człowieka, i zachęcanie dzieci i młodzieży do angażowania się w pomoc potrzebującym.

Jak informuje zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej ksiądz Krzysztof Banasik, w ramach akcji wolontariusze będą również zbierać pieniądze na wyposażenie stacjonarnego hospicjum, które powstało przy parafii Miłosierdzia Bożego. W pobliżu Zespołu Szkół Katolickich imienia Świętego Stanisława Kostki w Kielcach młodzież posadziła żonkile, symbole akcji.

Kwiatki posadzone zostaną także przy ulicy Warszawskiej, na wysokości Galerii Korona. Wiosną gdy zakwitną zostaną rozdane darczyńcom podczas kwest ulicznych. Oprócz zbiórki pieniędzy, zaplanowano także spotkania edukacyjne z uczniami oraz koncert charytatywny, który odbędzie się w lutym przyszłego roku.

W hospicjum, w którym opiekę znajdzie ponad 40 osób terminalnie chorych, trwają prace wykończeniowe. Budynek zostanie otwarty w drugim kwartale przyszłego roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama