Gmina Chęciny przygotowuje się do sprzedaży terenów po Morzu Chęcińskim

Data publikacji: 27.10.2013 15:34
Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Zamek w Chęcinach

Zamek w Chęcinach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Władze gminy Chęciny przygotowują plan zagospodarowania dla miejscowości Mosty i jej okolic. To tereny, które przez kilkadziesiąt lat były zarezerwowane, pod budowę wielkiego akwenu, tzw. Morza Chęcińskiego. Dokument jest potrzebny, żeby można było rozpocząć sprzedaż nieruchomości w tym miejscu.

Burmistrz Robert Jaworski podkreśla, że do Urzędu Gminy wpłynęło już kilkaset podań, e-maili i zapytań w sprawie zakupu gruntów. Zainteresowanie zwiększyło się po rozpoczęciu scalania gruntów. Oferty spływają z całej Polski. Burmistrz podkreśla, że ponad 150 hektarów, po wielu latach zostanie zagospodarowane, a znaczna część będzie sprzedana. Zakup nieruchomości będzie możliwy prawdopodobnie w 2015 roku.

Robert Jaworski zapowiada, że po zakończeniu scalania gruntów, parcele zostaną ponownie podzielone. Na razie, wiele działek jest zbyt wąskich, żeby swobodnie na nich budować. Po zakończeniu prac geodezyjnych, tereny staną się bardziej atrakcyjne, tym bardziej, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa wodociągu w tym miejscu. Sprzedaż nieruchomości rozpocznie się po uchwaleniu planu zagospodarowania - zapowiada burmistrz.

Przez ostatnie lata, miejscowości, w których miało powstać Morze Chęcińskie wyludniały się, a zabudowa niszczała, ponieważ mieszkańcy nie otrzymywali zgody na jakiekolwiek remonty domów. Morze Chęcińskie, zniknęło z planów, dzięki zmianom w Krajowej Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju, uchwalonym w grudniu 2011 roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama