Wieczorne obchody Święta Niepodległości w Kielcach

Data publikacji: 10.11.2013 19:53
Kategoria: Wiadomości z regionu
Capstrzyk przed Dniem Niepodległości

Capstrzyk przed Dniem Niepodległości
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Kilkaset osób wzięło udział w niedzielnych obchodach 95 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Kielcach. Uroczystości rozpoczęły się "Pieśniobraniem", które zorganizowano na Wzgórzu Zamkowym. Bardzo liczna grupa mieszkańców Kielc przez półtorej godziny śpiewała pieśni patriotyczne.

Zobacz galerię z Pieśniobrania

Joanna Laskowska, która  we wspólnym śpiewaniu brała udział pierwszy raz żałowała, że nie wybrała się na tę imprezę nigdy wcześniej. Jak mówiła całe wzgórze wypełniła podniosła, patriotyczna atmosfera. Po zakończeniu części artystycznej, uczestnicy uroczystości przeszli przed Pomnik Niepodległości, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

 

Wojewoda Świętokrzyski- Bożentyna Pałka Koruba w rozmowie z Radiem Kielce podkreślała wyjątkowy charakter święta, które powinno łączyć wszystkich Polaków. Jutro uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w bazylice katedralnej. Po jej zakończeniu, uczestnicy  przejdą ulicami miasta na Rynek, gdzie odbędzie się oficjalna część wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zaplanowano m.in. widowisko historyczne Kieleckiego Szwadronu Kawalerii "Strzelcy morowcy wielcy”, pokaz musztry paradnej i występ mażoretek z Krasocina. 

Tagi do tego wpisu
Reklama