Zbigniew Piątek wójtem Piekoszowa

Data publikacji: 24.11.2013 22:43
Autor: Bartłomiej Zapała , Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbigniew Piątek wójtem piekoszowa

Zbigniew Piątek wójtem piekoszowa
Fot. Włodzimierz Batóg / Radio Kielce

Zbigniew Piątek jeszcze w tym tygodniu będzie chciał rozmawiać z osobami, z którymi chciałby współpracować. Jak na razie nie przewiduje zmian kadrowych w podlegającym mu urzędzie. Jak podkreślił na naszej antenie, nie będzie sterowany przez PiS, partię, która poparła go w przedterminowych wyborach na wójta. Jak podkreślił, w najbliższej perspektywie chciałby zająć się uporządkowaniem sprawy wywozu odpadów komunalnych w gminie, nie przewiduje zmiany w wysokości płaconych przez mieszkańców podatków.

Zbigniew Piątek zwyciężył w drugiej turze wyborów wójta gminy Piekoszów. Według, niezatwierdzonych jeszcze przez Państwową Komisję Wyborczą, danych otrzymał w głosowaniu 3082 głosy, czyli 56,52%. Jego kontrkandydata – Wiesława Jóźwika poparło 2371 osób, czyli 43,48 % wyborców. Frekwencja wyniosła 43,53% i była niższa od głosowania sprzed dwóch tygodni, kiedy wybierano jednocześnie wójta i Radę Gminy.

Zbigniew Piątek jako kandydat Piekoszowskiej Inicjatywy Samorządowej zwyciężył w 9 z 11 obwodowych komisji wyborczych na terenie gminy Piekoszów. Wiesław Jóźwik, który startował z komitetu „Inicjatorzy Referendum”, zyskał przewagę w dwóch obwodach – swojej rodzinnej Jaworzni oraz w Szczukowicach.

„Odczuwam dużą radość, bo kampania była bardzo wyczerpująca a kontrkandydaci wymagający. Ale wiem, ile obowiązków mnie czeka, więc będę się teraz skupiał na sprawach gminy” – powiedział Zbigniew Piątek komentując wieczorem Radiu Kielce wyniki głosowania. Zwycięzca drugiej tury stwierdził, że zależy mu na współpracy ze wszystkimi mieszkańcami gminy, także tymi, którzy poparli w drugiej turze Wiesława Jóźwika.

Zbigniew Piątek zapowiedział również, że podejmie indywidualne rozmowy ze wszystkimi radnymi gminy. „Powinniśmy działać wspólnie, żeby wyprowadzić gminę z kryzysu. Sądzę, że znajdziemy porozumienie” – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce.

Radni gminy Piekoszów na pierwszej, przerwanej sesji, nie potrafili wybrać przewodniczącego. Nieoficjalnie wypowiadali się, że czekają na rozstrzygnięcie głosowania na wójta. Piekoszowskiej Inicjatywie Samorządowej nie udało się wprowadzić do rady żadnej osoby, Zbigniew Piątek nie może więc liczyć na żaden głos pewnego poparcia.

Przedterminowe wybory w Piekoszowie były konieczne po sierpniowym referendum, w którym mieszkańcy odwołali wójta i radę gminy. Zorganizowano je po aresztowaniu poprzedniego wójta Tadeusza D. i postawieniu mu przez prokuraturę zarzutów korupcyjnych. Na wiosnę tego roku wyszło również na jaw, że Piekoszów należy do najbardziej zadłużonych samorządów w województwie. Jego zobowiązania sięgają kwoty prawie 35 milionów złotych, co stanowi ponad 70 procent budżetu gminy. 
Zbigniew
Piątek
 
Wiesław
Jóźwik
 
56,52%
3082 głosy

43,48 %
2371 głosy
Tagi do tego wpisu
Reklama