Krzysztof Lipiec chwali mieszkańców Piekoszowa

Data publikacji: 25.11.2013 16:26
Autor: Małgorzata Pirosz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice - Krzysztof Lipiec

Starachowice - Krzysztof Lipiec
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Zwycięstwo Zbigniewa Piątka w wyborach na wójta Piekoszowa oznacza nową jakość w życiu publicznym, uważa prezes świętokrzyskiej organizacji PiS Krzysztof Lipiec. Ugrupowanie popierało Zbigniewa Piątka, który wystartował z własnego komitetu.

Na zorganizowanej konferencji prasowej prezes Lipiec mówił o mądrości mieszkańców gminy Piekoszów, którzy wzięli sprawy w swoje ręce, rozwiązali problem skorumpowane władzy i postawili na nową jakość.

W konferencji wziął udział nowy wójt. Zbigniew Piątek powtórzył, że zamierza współpracować z całą Radą Gminy. Zaznaczył, że zarówno on, jak i Rada będą mieć związane ręce, ponieważ projekt przyszłorocznego budżetu oraz plan naprawczy został przygotowany przez  komisarz  Bożenę Szczypiór.

Na konferencji prasowej, ani Krzysztof Lipiec, ani sekretarz Zarządu Okręgowego PiS Andrzej Pruś nie chcieli powiedzieć, czy kandydaci na prezydentów Kielc, Ostrowca, Skarżyska i Starachowic będą członkami Prawa i Sprawiedliwości. Andrzej Pruś stwierdził, że jest na to za wcześnie. Po za tym – jak zauważył - dla kierownictwa PiS ma drugorzędne znaczenie, czy będą to członkowie partii.

Tymczasem niedawno prezes Krzysztof Lipiec w lokalnych mediach informował, że partia ma kilku bardzo dobrych kandydatów na prezydenta Skarżyska. Jego zdaniem są to obecny poseł Andrzej Bętkowski i starosta skarżyski Michał Jędrys.

Z kolei, w poniedziałek wieczorem zbierają się władze skarżyskiej PO z udziałem szefowej ugrupowania w regionie Marzeny Okły-Drewnowicz. Niewykluczone, że dowiemy się, kto będzie kandydatem partii na prezydenta Skarżyska. Najprawdopodobniej będzie to bliski współpracownik Marzeny Okły–Drewnowicz, Jan Maćkowiak.

Reklama