Wybrano nową przewodniczącą Rady Gminy w Piekoszowie

Data publikacji: 28.11.2013 10:55
Kategoria: Wiadomości z regionu
Pelagia Rusiecka

Pelagia Rusiecka
Fot. Paweł Klepka / Radio Kielce

Pelagia Rusiecka została nową przewodniczącą Rady Gminy w Piekoszowie. Zagłosowało na nią 8 radnych. Jej konkurent Stanisław Świercz uzyskał poparcie 7 osób. Po przegranym głosowaniu, Stanisław Świercz nie zdecydował się kandydować na stanowisko wiceprzewodniczącego.

Jak stwierdził, więcej zrobi dla gminy zasiadając w komisjach. Zastępcami szefa Rady wybrano Sylwestra Nowackiego i Zdzisława Grosickiego. Obydwaj zdobyli po 13 głosów. Samorządowcy kontynuowali sesję, przerwaną w ubiegłym tygodniu.

Sesja

Nowa przewodnicząca podkreśla, że rada nie może sobie pozwolić na żadne konflikty. Ma nadzieję, że wszyscy będą wspólnie pracować na dobre imię gminy. Pelagia Rusiecka przypomina jednocześnie, że projekt budżetu oszczędnościowego jest już zatwierdzony przez komisarza, który obecnie zarządza gminą. Trzeba go będzie wykonać, a jeśli zajdzie taka konieczność- szukać kolejnych oszczędności.

Sesja

W środę, radni rozmawiali na nieformalnym spotkaniu z nowym wójtem Zbigniewem Piątkiem. Jego zdaniem współpraca z radą powinna przebiegać dobrze. On sam wyraża chęć współpracy w trudnym okresie dla gminy.  

Zarówno Rada Gminy, jak i wójt zostali wybrani w przedterminowych wyborach. Były one konieczne, po sierpniowym referendum, w którym mieszkańcy odwołali dotychczasowy samorząd. Piekoszów jest jednym z najbardziej zadłużonych samorządów w województwie. Jego zobowiązania sięgają prawie 35 milionów złotych, czyli ponad 70 procent rocznego budżetu gminy.

Sesja

Tagi do tego wpisu
Reklama