Sprawa budynku przy Ogrodowej w sądzie

Data publikacji: 01.12.2013 13:49
Kategoria: Wiadomości z regionu
Budynek Ogrodowa

Budynek Ogrodowa
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Sprawa własności budynku przy ulicy Ogrodowej w Kielcach po raz kolejny będzie rozpatrywana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny. Decyzję o przyznaniu praw do nieruchomości miastu, ponownie zaskarżyli prywatni właściciele - informuje Filip Pietrzyk, dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i geodezji Urzędu Miasta w Kielcach.

Postępowanie trwa już kilka kilka lat a budynek z każdym dniem niszczeje. Filip Pietrzyk tłumaczy, że dopóki nie będzie ostatecznego rozstrzygnięcia, nie można prowadzić żadnych prac remontowych. A nieruchomość, która powstała w 1869 roku zdecydowanie ich wymaga. W 2007 roku Rada Miasta podjęła decyzję o sprzedaży budynku, uchwała obowiązuje do dziś, nie wiadomo jednak, czy zostanie zrealizowana.

Dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami mówi, że na razie trudno powiedzieć, jakie będą dalsze losy nieruchomości. Postępowanie dotyczące prawa do Pałacyku przy Ogrodowej toczyło się już przed kilkoma instancjami. Od starostwa powiatowego począwszy, poprzez wojewodę i na Naczelnym Sądzie Administracyjnym skończywszy. Nieruchomość przez kilkadziesiąt lat służyła różnym instytucjom miejskim. Podczas postępowania konieczne jest ustalenie, czy realizowany jest cel publiczny dla którego dokonano wywłaszczenia. Obecnie przy ulicy Ogrodowej 3 mieści się przychodnia stomatologiczna.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama