Będzie można oddać krew

Data publikacji: 06.12.2013 07:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska - krwiodawcy

Politechnika Świętokrzyska - krwiodawcy
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Na ulicy Czarnowskiej w Kielcach, przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, odbędzie się dziś akcja honorowego oddawania krwi. Lek ten będą mogli oddać nie tylko uczniowie ZDZ i pracownicy, ale także przechodnie.

Tych ostatnich, do włączenia się w akcję, będzie zachęcał św. Mikołaj, informuje zastępca prezesa oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kielcach, Stanisław Dzikowski. Każdy, kto odda krew otrzyma upominek od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Miejsce akcji zostało wyznaczone nieprzypadkowo. Jak wyjaśnia Stanisław Dzikowski, Zakład Doskonalenia Zawodowego od wielu lat współpracuje z Polskim Czerwonym Krzyżem. Uczniowie tej szkoły brali udział w akcji PCK, która miała na celu propagowanie honorowego krwiodawstwa i dawstwo szpiku kostnego. Uczestniczyli także w cyklu zajęć poświęconych Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi. Po za tym, w tym roku przypada 150 rocznica powstania Polskiego Czerwonego Krzyża oraz 55 honorowego krwiodawstwa w Polsce.

Specjalny ambulans Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na wszystkich krwiodawców będzie czekał od godziny 9.00 do 13.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama