Włodek Pawlik nominowany do nagrody Grammy

Data publikacji: 07.12.2013 17:52
Autor: Marzena Ślusarska / Kategoria: Wiadomości z regionu


Fot. wlodekpawlik.com

Włodek Pawlik - wywodzący się z regionu świętokrzyskiego pianista i kompozytor - znalazł się wśród artystów nominowanych do nagród Grammy.

To pierwszy polski muzyk jazzowy nominowany do tego najbardziej prestiżowego i cenionego w świecie wyróżnienia. Włodka Pawlika uhonorowano za płytę "Night in Calisia", która rok temu miała premierę w Polsce, a przed kilkoma miesiącami  ukazała się w Stanach Zjednoczonych.

Wraz z naszym pianistą i jednocześnie kompozytorem muzyki zawartej na płycie, wyróżniono współtwórców tego nagrania: amerykańskiego trębacza - Randy'ego Brecker'a i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Artyści otrzymali nominację w kategorii "Najlepszy Album Dużego Zespołu Jazzowego".

Włodek Pawlik dzieciństwo spędził w Ostrowcu Świętokrzyskim, a średnią szkołę muzyczną ukończył w Kielcach, gdzie w 1958 roku się urodził. Dodajmy też, że przed kilkoma laty był pierwszym polskim muzykiem jazzowym, którego płyta została najwyżej- bo pięcioma gwiazdkami, oceniona przez krytyków opiniotwórczego magazynu "Down Beat".

Listę artystów nominowanych do tegorocznych nagród "Grammy" ogłoszono w nocy z piątku na sobotę naszego czasu w Los Angeles.

Tagi do tego wpisu
Reklama