Na Placu Literatów kiermasz świąteczny

Data publikacji: 08.12.2013 18:01
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kiermasz na Placu Literatów w Kielcach

Kiermasz na Placu Literatów w Kielcach
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Ozdoby świąteczne, stroiki, choinki, aniołki i zwierzątka można było nabyć podczas Jarmarku Świątecznego na Placu Literatów w Kielcach. Klienci, którzy przyszli na kiermasz chwalili oferowane wyroby. "Bardzo ładne są wyroby ze słomy i wykonane z naturalnych surowców: jeże, bałwanki, aniołki. Pięknie przyozdobione są choinki i wieńce świąteczne wykonane z szyszek. Zwracają uwagę również stroiki z figurą Jezusa"- mówiły osoby, które mimo mroźnej pogody postanowiły przyjść na kiermasz.

Na jarmarku gospodynie mogły zdobyć produkty na wigilijny stół: groch, kasze, rodzynki i migdały. Sprzedawcy oferowali również bardzo duży wybór miodów. Można było skosztować grzanego piwa i wina, a na stoisku Teresy i Piotra Łukasików spróbować serów. "Każdy może sobie wybrać, co mu najbardziej smakuje. Są sery ze śliwką węgierką, czosnkiem, bazylią, a także mamy marynowane i wędzone"- zachwalał Piotr Łukasik.

Jarmark Świąteczny potrwa do 6 stycznia. Do tego czasu, we wszystkie weekendy, za darmo można korzystać z parkingu wielopoziomowego "Centrum". W ten sposób władze Kielc chcą zachęcić mieszkańców do skorzystania z oferty kupców.

Tagi do tego wpisu
Reklama