Ponad 400 uwag do projektu RPO

Data publikacji: 21.12.2013 09:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski

Urząd Marszałkowski
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Urząd Marszałkowski zakończył konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Do propozycji podziału ponad miliarda dwustu milionów euro wpłynęło ponad 470 uwag.

Ostatniego dnia konsultacji swoje zastrzeżenia i propozycje zgłosili przedsiębiorcy. Jak informuje Karol Kaczmarski ze Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan, uwagi dotyczą głównie zbyt małej puli przeznaczonej między innymi na naukę i innowacje, rozwój technologii telekomunikacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak dodał przedsiębiorcy nie oceniali sposobu realizacji projektu, ale pokazywali obszary, które z punktu widzenia gospodarczego i społecznego będą najlepsze dla rozwoju regionu – tłumaczy  Karol Kaczmarski. Pracodawcy liczą na promowanie gałęzi gospodarki, w których nasze województwo jest mocne, na przykład turystyki prozdrowotnej, branży budowlanej, czy przemysłu spożywczego.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, zapewnia, że każda uwaga zgłoszona do projektu RPO zostanie dokładnie przeanalizowana i w styczniu pełny dokument będzie można zaprezentować.

Reklama