Ogromne zainteresowanie zaprojektowaniem kieleckiego osiedla

Data publikacji: 30.12.2013 21:17
Kategoria: Wiadomości z regionu
Rondo Czwartaków - mapa

Rondo Czwartaków - mapa
Fot. openstreetmap.org

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się konkurs na przygotowanie koncepcji architektoniczno - urbanistycznej dla osiedla, które powstanie w pobliżu ronda Czwartaków w Kielcach. Do kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich wpłynęło 58 projektów. Prace pochodzą z całego kraju.

Jak przypomina prezes stowarzyszenia - Wojciech Gwizdak, konkurs ogłoszono w porozumieniu ze spółką Condite, która jest właścicielem terenu przy ulicy Wojska Polskiego. Dodaje, że pierwotnie planowano wybór zwycięskiego projektu do 20 stycznia, ale w związku z dużą liczbą prac, wyłonienie najlepszej może się przedłużyć.

Prezes oddziału SARP podkreśla, że po raz pierwszy w Kielcach, prywatny developer zgłosił się do stowarzyszenia z prośbą o zorganizowanie konkursu. Architekci, którzy wzięli w nim udział musieli zaplanować przestrzeń 7 tysięcy metrów kwadratowych, z częścią mieszkaniową, usługową i publiczną. Istotnym wyznacznikiem były założenia planu zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca. Dokument został uchwalony przez radnych w marcu.

Projekty oceniać będą przedstawiciele SARP, Condite, a także dyrektor biura planowania przestrzennego w kieleckim ratuszu- Artur Hajdorowicz. Nagrodzona praca będzie realizowana, a jej autor otrzyma 10 tysięcy złotych. Inwestycja według planów ma rozpocząć się w drugiej połowie 2014 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama