Kolejny krok w stronę lotniska w Obicach

Data publikacji: 18.01.2014 08:54
Kategoria: Wiadomości z regionu
Obice wizualizacja

Obice wizualizacja
Fot. Port Lotniczy Kielce

Władze Kielc nie składają broni i rozpoczynają przygotowanie kolejnego dokumentu potrzebnego do budowy lotniska w Obicach. Choć koncepcja budowy portu ma być ograniczona i zredukowano zespół zajmujący się przygotowaniami inwestycji, już wkrótce poznamy firmę, która przeprowadzi inwentaryzację przyrodniczą dla terenu w Obicach.

Prezes spółki Ryszard Muciek informuje, że dokument jest konieczny do starania się o wydanie decyzji środowiskowej. Poprzednia ostała uchylona przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Dlatego, spółka ogłosiła przetarg i 27 stycznia poznamy oferty firm, które będą chciały wykonać zadanie.

Ryszard Muciek informuje, że praca ta zajmie około roku, dlatego  zdecydowano się na okrojeniezespołu pracującego dla spółki. W tej chwili jej sprawami zajmują się dwie osoby, które są zatrudnione na pół etatu. Wcześniej było ich cztery. Władze miasta nie wykluczają też okrojenia pierwotnego projektu lotniska. Decyzje w tej sprawie zostaną podjęte w tym roku. Budowa portu ma zostać sfinansowana z pieniędzy samorządu i inwestorów prywatnych.


Lokalizację pod budowę lotniska wskazano w 2006 roku, wybrano ją na podstawie rekomendacji wystawionej przez firmę Polconsult. Do tej pory miasto pod tę inwestycję kupiło ponad 581 hektarów gruntu. Projekt portu przygotowało konsorcjum Polconsult & APA Kuryłowicz & Associate.

Reklama