Co dalej z budynkiem UJK przy Leśnej 16

Data publikacji: 31.01.2014 18:03
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Nie pomogło obniżenie ceny, po raz kolejny nie znalazł się kupiec chętny na należącą do Uniwersytetu Jana Kochanowskiego nieruchomość przy ulicy Leśnej 16 w Kielcach.

Działkę, gdzie mieści się między innymi budynek byłego instytutu filologii polskiej uczelnia próbowała sprzedać po raz trzeci. Dziś okazało się, że znów nikt nie złożył oferty. Jak mówi Monika Pożoga, kierownik działu administracyjno-gospodarczego UJK, na razie nie wiadomo czy odbędzie się kolejny przetarg.

Nie mogę nic na ten temat powiedzieć dopóki nie dojdzie do spotkania z komisją przetargową, która ustali albo inny tryb postępowania, albo obniżenie ceny, ewentualnie jakieś inne rozwiązania" – mówi Monika Pożoga.

Pierwotnie nieruchomość przy Leśnej wyceniono na 17 milionów złotych, ale po dwóch nieudanych przetargach cenę zmniejszoną o milion. Uczelnia nie jest zobligowana do ogłaszania kolejnego przetargu. Może próbować sprzedać budynek w drodze negocjacji. UJK nie wyklucza także wynajmu nieruchomości. Choć jak do tej pory nie znalazł się nikt zainteresowany tym rozwiązaniem.

Tagi do tego wpisu
Reklama