Projekty z listy rezerwowej RPO otrzymają dofinansowanie

Data publikacji: 24.03.2014 12:38
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pieniądze

Pieniądze
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Trzy ostatnie projekty z listy rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 otrzymają dofinansowanie. Pieniądze trafią do Połańca, Stąporkowa i Ożarowa. Kazimierz Kotowski – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego poinformował, że oszczędności przetargowe i wysoki kurs euro spowodowały, że o unijne dofinansowanie mogły się ubiegać wszystkie samorządy z listy rezerwowej. Zdaniem Kazimierza Kotowskiego, bardzo dobrym pomysłem było wydzielenie w RPO środków na rewitalizację miast i miasteczek. Dzięki tym funduszom zmieniły one swoje oblicze i były dobrym uzupełnieniem unijnych środków na gospodarkę, oświatę, ochronę zdrowia i pomoc społeczną.

Stąporków otrzyma ponad milion 900 tysięcy złotych dofinansowania na II etap rewitalizacji centrum miejscowości. Burmistrz Dorota Łukomska informuje, że  pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kompleksu boisk oraz placu zabaw.

Prawie 3 mln 800 złotych dofinansowania z RPO otrzyma Ożarów. Także te fundusze zostaną wydane na rewitalizację Osiedla Wzgórze, m. in. na wykonanie ławek, koszy na śmieci, placów zabaw, altan śmietnikowych oraz boisk do koszykówki i tenisa ziemnego. Poprawią się warunki rekreacji dla dzieci i dorosłych – zapewnia burmistrz Marcin Majcher.

Wybudowanie terenu rekreacyjnego zakłada także projekt rewitalizacji Połańca. Samorząd otrzymał na ten cel ponad 5,5 miliona złotych dofinansowania.

Tagi do tego wpisu
Reklama